Miejsko-wiejskie wakacje w Zaniemyślu

Miejsko-wiejskie wakacje to wspaniałe połączenie, które umożliwi nam korzystanie z atrakcji zarówno dużych miast, jak i spokojnych wiosek, gdzie można odpocząć w ciszy na łonie natury. Doskonałym miejscem, które zagwarantuje nam takie wakacje jest Zaniemyśl.

Pewnie większość z nas nigdy nie spotkała się tą nazwą, gdyż miejscowość skromnie ukrywa się wśród zielonych i pachnących lasów. Wbrew pozorom to bardzo duża wioska, gdyż liczy grubo ponad 2 tys. mieszkańców. O nieco mniejszej – Kąty Rybackie – pisaliśmy już, odnośnie urlopowych wyjazdów. Warto dodać, że kilka lat temu Zaniemyśl posiadał prawa miejskie, które jednak utracił, ale nie wpływa to na obniżenie atrakcyjności tej wielkopolskiej wiosce. Nawiązując do tematu miejsko-wiejskich wakacji musimy wspomnieć, iż Zaniemyśl położony jest około 30 km na południe od niezwykle atrakcyjnego Poznania.

Jakie atrakcje ma do zaoferowania wieś? Przede wszystkim spokojne i rekreacyjne spacery na łonie natury. Zaniemyśl skrywa w sobie całkiem sporą perełkę – Jezioro Raczyńskie, które również może poszczycić się pewnym skarbem – Wyspą Edwarda. To ponad trzy hektarowa wyspa, na której odbywają się słynne na całą Polskę bitwy morskie. Organizowane są liczne imprezy, a także pokazy lądowe, powietrzne oraz oczywiście morskie.

Wioska zagwarantuje nam odprężający pobyt za niewielką cenę. Baza noclegowa w Zaniemyślu nawiązuje do spokojnego i wyciszającego klimatu panującego w wiosce. Noclegi w Zaniemyślu z pewnością nie obciążą domowego budżetu (szukając miejsc przez internet, wpisz w wyszukiwarkę hasło: "noclegi Zaniemyśl"). Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmuszeni na pobyt w brudnych, zimnych i szarych schroniskach. W wiosce znajduje się kilka nowoczesnych obiektów, typu pensjonaty oraz wille wczasowe. Z pewnością jednym z najpopularniejszych obiektów noclegowych jest ośrodek – Bojanowe Gniazdo, położony tuż nad brzegiem jeziora Raczyńskiego. Obiekt oferuje przestronne i przytulnie urządzone wnętrza, a także liczne udogodnienia, jak chociażby masaże lecznicze i uzdrowiskowe.

Gdy już należycie wypoczniemy, warto odwiedzić rozrywkowy i atrakcyjny Poznań. Turyści przyjeżdżają tu z całej Europy nie tylko ze względów turystycznych, ale także ekonomicznych oraz rozrywkowych. Miejsce, w którym kształtowała się narodowość polska idealnie łączy w sobie historię z nowoczesnością. Jedną z wizytówek miasta jest Malta, która jest niekwestionowanym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym miasta. Idealnym miejscem na spacery będzie ogromny rynek z równie potężnym ratuszem. Miłośnikom historii polecamy wizytę w okazałym Zamku Cesarskim, który zachwyca swym ogromem oraz bogatym wnętrzem.

5 thoughts on “Miejsko-wiejskie wakacje w Zaniemyślu

  1. Beatka223, ja byłam :) Zaniemyśl to fajna okolica, można wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem, a i noclegi w miarę tanie :)

  2. Beatka223 i ja :) Potwierdzam – w Zaniemyślu się człowiek nie zanudzi, wypocznie, my też nocleg znaleźliśmy w przyzwoitej cenie.

  3. Sam Zaniemyśl to raczej bardziej wiejskie życie i polecamy tu noclegi u rodzin, w domach prywatnych – 100% odpoczynku

  4. Taki nocleg w prywatnej kwaterze z miłymi właścicielami i swojskim jedzeniem to to, co mi się marzy :) wybieram się do Zaniemyśla, obym na taki trafiła :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *