Prozdrowotne walory wypoczynku w Dziwnowie

Miejscowość Dziwnów zachwyca wyjątkowym położeniem. Od północy okala ją Morze Bałtyckie, z kolei od południa Zalew Kamieński (informacje – Zalew Kamieński), zwany również Wrzosowiskiem. Zalew z morzem łączy rzeka Dziwna. Jest to prawdziwy raj dla zapalonych wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych i nie tylko.

Dziwnów okalają liczne lasy, które od strony zachodniej sąsiadują z przepięknym – pod względem krajobrazowym – Wolińskim Parkiem Narodowym. Warto tu przyjechać nie tylko po to, by zaznać wypoczynku, ale również po to, by nieco podreperować swoje zdrowie. To, co wyróżnia miejscowość, to również korzystne warunki pogodowe. Jest to jedna z najgłębiej na południe położonych osad Bałtyku. Brak tu silnych wiatrów, dzięki czemu turyści mogą cieszyć się zdecydowanie cieplejszą wodą morską, niż w innych kurortach polskiego Bałtyku. Na tym jednak nie koniec korzyści, wynikających z wypoczynku w tym miejscu. Duża zawartość jodu w powietrzu sprzyja w kuracji chorób dróg oddechowych oraz układu krążenia. Co więcej, w Dziwnowie znajdziemy ośrodki o charakterze sanatoryjno-leczniczym. Zadbać w nich możemy nie tylko o swoje zdrowie, ale również urodę. Komfortowe noclegi czekają nas w ośrodkach SPA. Baza noclegowa (informacje – Dziwnów noclegi) składa się ponadto z nowoczesnych pól namiotowych i biwakowych z dostępem do wszystkich niezbędnych mediów. Na tanie miejsce możemy również liczyć w prywatnych domach, gdzie pokoje wynajmują turystom mieszkańcy. Każdy z pewnością znajdzie nocleg najlepiej dostosowany do jego indywidualnych potrzeb.

Na turystów czekają również liczne ścieżki rowerowe i piesze. Koniecznie podczas pieszych wędrówek po miejscowości należy zobaczyć „Martwą Dziwną“. Jest to użytek ekologiczny, pozostałość po dawnym ujściu miejscowej rzeki. Dzisiaj w zachwyt wprawia piękna przyroda, bujna zieleń oraz unikalne gatunki miejscowej fauny i flory. Tutaj rośnie właśnie symbol miasta, który został uwieczniony na miejskim herbie – mikołajek nadmorski.

Nie brak również licznych atrakcji w samej miejscowości, jak chociażby Aleja Gwiazd Sportu, znajdująca się przy ul. Reymonta. W Dziwnowie można też podziwiać wyjątkowy na skalę europejką most zwodzony. W poszukiwaniu pięknych krajobrazów najlepiej udać się na wschodni i zachodni falochron. Rozciąga się z niego wspaniały widok na piękne nadbrzeżne klify. Z pięknymi pejzażami najlepiej się zapoznać w trakcie spacerów wzdłuż szlaku prowadzącego z Łukęcina do Międzywodzia. Okres letni to też moc imprez i wydarzeń kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *