Wakacje z dziećmi w Kruklankach

W powiecie giżyckim położona jest urokliwa miejscowość turystyczno-wypoczynkowa, której warto przyjrzeć się bliżej przy okazji planowania miejsca na wakacyjny urlop albo weekendowy wypad. Miejscowość ta to Kruklanki. Co roku wielu turystów odwiedza ją w poszukiwaniu ciszy, spokoju i odpoczynku od wielkich miast. Prawie 60 procent gminy stanowią lasy i jeziora. Największe z nich to Gołdopiwo. Dobrze znane jest amatorom żeglarstwa, sportów wodnych, plażowiczom, a także wędkarzom. Brzegi jeziora to naturalne siedliska przeróżnego ptactwa wodnego. Żyją tutaj kaczki, perkozy, łabędzie i wiele innych.

Zanim zwiedzimy okolice Kruklanek warto poznać historię samej gminy. Biorąc pod uwagę że początki wsi sięgają XVI wieków jest ona barwna i ciekawa. Na jej terenie znajdują się pozostałości umocnień pochodzące z okresu II wojny światowej. W samych Kruklankach jak i w okolicach znajdowało się kilkadziesiąt schronów. Część tych fortyfikacji przetrwała do dnia dzisiejszego. Na turystów w Kruklankach czeka bogata baza noclegowa. Przytulne noclegi w Kruklankach to ponad 1000 miejsc w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, gospodarstwach agroturystycznych i w pensjonatach to naprawdę sporo, zwłaszcza, że nie jest to bardzo duża miejscowość. Zaplecze gastronomiczne również dba o to by zaspokoić gusta każdego, nawet najbardziej wybrednego turysty.

Jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi możemy mieć pewność, że i one nie będą się tu nudzić. Koniecznie należy je zabrać do Parku Miniatur Warmii i Mazur. Będzie to dla nich ciekawa lekcja historii i geografii. Wśród miniatur znajdziemy zamek z Malborka, kościoły i dawne chaty, a także wiele innych ciekawych miniatur. W Parku Rozrywki znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych z trampolinami, zjeżdżalniami, dmuchanymi zamkami i elektryczną kolejką. Miejsce to zapewni naszym dzieciakom rozrywkę na długie godziny. Również rezerwat, gdzie hoduje się żubry to idealny pomysł na wycieczkę, zwłaszcza, że żubry podchodzą do paśnika i można zobaczyć je z bardzo bliskiej odległości. Dorosłych jak i dzieci zainteresuje zapewne kawiarnia umieszczona na szczycie Pięknej Góry. Serwuje ona wspaniałe desery i co najważniejsze jest jedyną w regionie obrotową kawiarnią. Pełny obrót trwa 50 minut. Można wtedy podziwiać rozległe widoki sięgające aż po rosyjską część puszczy. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko zarezerwować noclegi w Kruklankach, spakować walizki i wyruszyć w podróż. Kruklanki zapraszają!