Ile kosztuje reklama sklepu internetowego?

Bez promocji sklepu internetowego trudno jest spodziewać się utrzymania poziomu sprzedaży na zadowalającym poziomie. Reklama sklepu internetowego jest niezbędna w e-commerce i wie o tym każdy przedsiębiorca prowadzący biznes online. Niektórzy twierdzą, że promocja sklepu nie obędzie się bez dużego wkładu finansowego Nic bardziej mylnego. Przedstawimy Wam przejrzyste dane, dzięki którym zobaczycie, że koszt reklamy sklepu online jest niższy niż biznesu prowadzonego stacjonarnie.

Ile kosztuje reklama sklepu internetowego? – zacznijmy od podstaw

Najważniejszą rzeczą w reklamie jest to, aby produkt zwyczajnie sam się sprzedawał. Tutaj pomocna okaże się dobra nazwa, hasło reklamowe, copywriting, logotyp, czy oczywiście layout strony. Darmowe szablony możemy z miejsca wykreślić, jeśli interesuje nas rzeczywiste zwrócenie uwagi naszego odbiorcy. Prosząc o stworzenie layoutu sklepu internetowego powinniśmy postawić na indywidualne cechy naszej marki, a jednocześnie jasno podkreślić, czego dystrybucją się zajmujemy. Layout strony w profesjonalnej agencji kosztować nas będzie od 3500 zł netto.

Projekt logo firmowego będzie już znacznie bardziej przystępny cenowo. Za logo (i zazwyczaj dwie wariacje) zapłacimy około 400 zł. Za naming zapłacimy około 300 zł. Tyle samo za hasło reklamowe. Copywriting niestety nie jest elementem marketingu, który będzie jednorazowy. Przygotowanie tekstów na stronę zapłacimy zazwyczaj około 1000 zł. Za wykonanie opisów produktów przyjdzie nam jednak zapłacić dodatkowo, średnio 20 zł za 1000 znaków ze spacją. Do tego warto jest również pomyśleć o publikacjach na portalach zewnętrznych i blogu firmowym. Za tekst liczący około 3000 zzs zapłacimy średnio 35 zł. W pakietach zawsze będzie taniej, dlatego warto jest zawsze o nie zapytać.

Marketing zewnętrzny

Okej. Produkt – czyli nasz sklep – zaczyna sam się sprzedawać, jeszcze jednak nadal niewiele osób o nim wie. Co możemy w takim razie zrobić? Najlepszym sposobem na zwiększenie oglądalności naszego sklepu w trybie natychmiastowym są reklamy PPC. I tutaj sprawa – jeśli chodzi o koszty – jest dość mało precyzyjna. Za reklamę PPC (pay per click) będziemy płacić – jak sama nazwa wskazuje – za kliknięcie. To w znaczny sposób może ograniczyć nasze koszty, jednak niekoniecznie. To wszystko zależy od tego, na jakie słowa kluczowe chcemy się pozycjonować. Jeśli konkurencja na nie jest duża stawka za pojedyncze kliknięcie będzie rosła, jeśli niska, możemy spodziewać się atrakcyjnej oferty od strony Google.

Kluczowe będzie dla nas również pozycjonowanie. To możemy zlecić zewnętrznej firmie, która za takie usługi poprosi od nas od 500 zł/msc. Jednak w takiec cenie nie spodziewajmy się bardzo skutecznej usługi. Za profesjonalne pozycjonowanie sklepu w konkurencyjnej branży trzeba zapłacić min. 1 500 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz