Jak reklamować sklep internetowy?

reklama email

Sklep internetowy wymaga od przedsiębiorcy ciągłej obserwacji rynku i podejmowania działań. Jeśli firma się nie rozwija, to na tle tak dużej konkurencji niemożliwe jest wręcz odniesienie sukcesu. Reklama jest dźwignią handlu, dlatego też konieczne jest pokazanie się światu. Jakie zatem działania ułatwią start w branży e-commerce?

Skuteczna reklama sklepu internetowego, czyli jaka?

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie – jak reklamować sklep internetowy, aby dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców i zwiększyć sprzedaż? Obecnie możliwości jest naprawdę sporo, zarówno tych płatnych, jak i darmowych. Trzeba jednak pamiętać, że promocja sklepu jest czasochłonnym i żmudnym zadaniem. Jeśli przedsiębiorca nie czuje się na siłach ani też nie ma wystarczającej ilości czasu, warto powierzyć je profesjonalistom.

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na wypromowanie sklepu internetowego jest zainwestowanie w płatne kampanie AdWords. Jest to znacznie szybsza, ale i dużo droższa metoda promocji od klasycznego pozycjonowania. Jest to świetna opcja dla firm dysponującym dużym kapitałem na start, gdyż w przypadku małych firm z ograniczonymi funduszami płatne kampanie AdWords mogą zbyt mocno nadwyrężyć budżet. Obecnie bez optymalizacji witryny i pozycjonowania trudno jest wypromować swój sklep w Sieci. Konieczne jest zadbanie o content i o wartościowe linki. Najlepiej jest skorzystać w tym przypadku z usług specjalistów.

Z całą pewnością warto wykorzystać do promocji swojego e-sklepu porównywarki cenowe typu Ceneo, Skąpiec czy Nokaut. Zwykle płaci się za każde przekierowanie do sklepu, czyli cena uzależniona jest od liczby kliknięć Internautów. Decydując się na skorzystanie z gotowej platformy typu Sky-Shop.pl, w cenie abonamentu mamy integrację z najpopularniejszymi porównywarkami. Można liczyć także na integrację z Allegro, dzięki czemu można z tego popularnego serwisu sprowadzić klientów do swojego e-sklepu i zachęcić ich do kolejnego zakupu bezpośrednio.

Co jeszcze jest pomocne do promocji e-sklepu?

Media społecznościowe także warto uwzględnić przy promocji sklepu internetowego. Tak naprawdę to w przypadku pewnych branż znacznie łatwiej jest reklamować je w social media niż za pomocą porównywarek/Google. Warto zatem wykorzystać ogromny potencjał Facebooka, YouTuba czy Instagrama. Świetnym narzędziem jest również e-mail marketing oraz sklepowy newsletter. Dzięki dużej bazie danych można dotrzeć do danej grupy docelowej, czyli do potencjalnych klientów swojego sklepu. Narzędzia te pozawalają na wysyłanie klientom informacji o promocjach, nowościach i ofertach specjalnych. Sklep internetowy można promować także, wykorzystując display, blog, tematyczne fora, remarketing czy agregatory ofert.

1 Komentarz

Dodaj komentarz