Jak pozycjonować sklep internetowy?

Postawienie profesjonalnego sklepu internetowego to dopiero połowa drogi do sukcesu. Aby odnieść sukces w e-sprzedaży należy poważnie pomyśleć o skuteczniej reklamie w sieci. W ostatnim czasie jest bardzo dużym boom na pozycjonowanie sklepu internetowego. To właśnie pozycjonowanie jest najlepszym wabikiem na potencjalnych klientów, dlatego też warto dowiedzieć się, jak skutecznie pozycjonować sklep internetowy, aby móc prowadzić uczciwą rywalizację ze swoimi największymi konkurentami. 

Optymalizacja kluczem do sukcesu

W pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalną optymalizację sklepu internetowego. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie dokonać optymalizacji swojego sklepu online, powinny skorzystać z pomocy doświadczonej agencji SEO. Pamiętać należy o tym, że pozycjonowanie sklepu internetowego wcale nie jest tak prostym zadaniem jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na proste słowa kluczowe co prawda można szybko wypozycjonować swój sklep własnymi siłami, ale przy bardziej konkurencyjnych frazach, jak wspomniano wcześniej warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. 

Wybór odpowiedniego skryptu

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważną rolę odgrywa wybór silnika na których postawiony jest sklep internetowy. Niestety nie wszystkie skrypty są w 100% przygotowane do najnowszych wytycznych Google. Dobrze zoptymalizowany skrypt sklepu wpływa nie tylko na jego szybkie wczytywanie, ale również na ogólną użyteczność i pozytywny odbiór wśród potencjalnych użytkowników. Godne polecenia są przede wszystkim te skrypty, które zbudowane są zgodnie ze sztuka UX i co najważniejsze mają wbudowane specjalne narzędzia ułatwiające pozycjonowanie. 

Content ma znaczenie

Bardzo ważną rolę odgrywa również content, czyli cała treść, która znajduje się na stronie. Warto zadbać przede wszystkim o tym, aby poszczególne kategorie sklepu posiadały unikalne i wartościowe treści, które zawierać będą słowa kluczowe. Niestety większość sklepów internetowych duplikuje treści z konkurencyjnych sklepów online, dlatego też narażają się na filtry i bany. Warto zatrudnić doświadczonego copywritera, który pomoże przygotować nam profesjonalne treści na stronę, które będą użyteczne dla klientów i robotów Google. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto pomyśleć o przyłączeniu do sklepu internetowego bloga tematycznego, na którym to będzie można systematycznie umieszczać nowe treści. Blog można wykorzystać również do poprawienia wewnętrznego linkowania.

Jak pozycjonować sklep internetowy?

Z praktycznego punktu widzenia pozycjonowanie sklepu internetowego niczym innym nie różni się od pozycjonowania zwykłej strony internetowej. Oprócz porządnej optymalizacji, należy zadbać przede wszystkim o pozyskiwanie wartościowych klinków z bezpiecznych i mocnych źródeł. Niestety za niektóre linki trzeba sporo zapłacić. Mowa tutaj przede wszystkim o wartościowych linkach z artykułów sponsorowanych, które umieszczane są na większych serwisach. Najbardziej wartościowe są oczywiście te linki, które prowadzą do naszego sklepu z tematycznych źródeł. Jeżeli sprzedajemy na przykład kosmetyki, to warto pozyskać linki właśnie z blogów, forów i serwisów, które w całości poświęcone są tej branży. 

Cenne wskazówki przy pozycjonowaniu sklepu

Aby skutecznie pozycjonować sklep internetowy warto zastanowić się nad wdrożeniem kanonicznych adresów URL, dzięki którym będzie można pozbyć się raz na zawsze problemów związanych z duplikacją treści. Mowa tutaj przede wszystkim o stronach paginacji oraz stronach sortowania. Warto zadbać również i o to, aby sklep internetowy był w 100% responsywny i szybko wczytywał się na wszystkich urządzeniach. Sklepy, które długo się ładują nie tylko odstraszają potencjalnych klientów, ale są również gorzej oceniane przez roboty Google. Na samym końcu warto wspomnieć o certyfikatach SSL, czyli specjalnym narzędziu dzięki któremu będzie można zabezpieczyć przesyłanie danych. Certyfikaty SSL dają klientom poczucie bezpieczeństwa, dlatego też przy inwestycji w porządny hosting warto rozważyć jego zakup.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz