Reklama Google Ads sklepu internetowego

Google AdWords to system reklamowy Google. Pozwala na wyświetlanie reklam zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i na stronach partnerów słynnej wyszukiwarki. To wyjątkowo efektywny sposób pozyskiwania klientów sklepu internetowego. Które rozwiązania Google AdWords są najlepsze z punktu widzenia branży e-commerce?

Wyświetlanie reklam w Google

Nawet osoby niemające dużego pojęcia o Google AdWords wiedzą, że jednym z podstawowych miejsc wyświetlania się reklam w Google są płatne wyniki wyszukiwania. Reklama w takiej formie pojawia się ponad wynikami naturalnymi, co zwiększa szansę na zwrócenie uwagi klienta oraz zainteresowanie go ofertą na stronie sklepu. Sklepy internetowe mogą również wyświetlać reklamy swoich produktów w zakładce Google Zakupy. Ta forma reklamy jest dla odbiorców szczególnie atrakcyjna wizualnie. Stanowi nieduży podgląd oferty i zawiera jej najważniejsze informacje, w tym nazwę sklepu i produktu, cenę, zdjęcie oraz link prowadzący bezpośrednio na stronę e-sklepu. Reklama AdWords sklepu internetowego może mieć jednak znacznie większy zasięg. Poza zwykłymi reklamami tekstowymi, rozwiązanie to oferuje również wiele ciekawych kampanii. Poszczególne ich rodzaje można ze sobą łączyć, aby jeszcze efektywniej reklamować sklep internetowy. 

Kampanie w sieci wyszukiwania i sieci reklamowej

Wdrożenie kampanii w sieci wyszukiwania umożliwia wyświetlanie reklam w wyszukiwarce jedynie tym użytkownikom, którzy poszukują informacji związanych z danym zagadnieniem. Kampania w sieci reklamowej pozwala natomiast na wyświetlanie reklam w aplikacjach i serwisach związanych z Google. Dotyczy to np. platform YouTube, poczty Gmail czy różnych witryn partnerskich. Obecnie Google współpracuje z ponad dwoma milionami partnerów, którzy na całym świecie docierają do 90 proc. wszystkich użytkowników sieci. Reklamy Google AdWords dla sklepu internetowego mogą być też wyświetlane w obu sieciach. Wówczas jest to kampania w sieci wyszukiwania z dodatkowym rozszerzeniem na sieć reklamową. 

Kampanie produktowe, video i aplikacji

Ciekawym rozwiązaniem w Google Ads jest kampania produktowa. Pozwala ona na wyświetlanie reklam w formie rozbudowanej porównywarki cen. Mogą być one wyświetlane np. nad wynikami wyszukiwania w zakładce Google Zakupy lub w formie wizualnej tabeli na witrynach partnerskich. Inną formą promocji są kampanie video. W tym przypadku reklamami są filmiki zamieszczane na YouTube. Mogą się wyświetlać nad wynikami wyszukiwania (True View Discovery), a także przed lub w trakcie filmu oglądanego przez użytkownika (True View In-Stream). Istnieje tez możliwość prezentowania filmów reklamowych w witrynach partnerskich Google (Out Stream) lub zamieszczania ich na stronach w formie kilkusekundowych niepomijalnych klipów. Google AdWords może też służyć do promocji aplikacji sklepu internetowego. W tym przypadku konfigurator sytemu działa samodzielnie, tworząc reklamę tekstową i określając stawki dla przygotowania optymalnej kampanii na podstawie informacji z witryny. 

Zalety Google Ads

Zastosowanie odpowiedniej kampanii promocyjnej nie gwarantuje sprzedaży, ale zachęca potencjalnego klienta do odwiedzenia witryny. Reklamowanie się za pomocą Google AdWords daje też bardzo duże możliwości optymalizacji. Zwiększenie ilości zebranych danych pozwala na wykluczenie z oferty najmniej rentownych produktów, a także ułatwia trafną zmianę cen, modyfikację kosztów dostawy lub zadbanie o inny aspekt decydujący o efektywności sprzedaży. Reklamy te wyświetlane są jedynie użytkownikom zainteresowanym ofertą, co ogranicza ryzyko nietrafionego przekazu reklamowego. Google AdWords pozwala też na samodzielne ustalenie budżetu kampanii oraz dobór narzędzi. Dotyczy to zarówno miejsc wyświetleń reklam oraz ich częstotliwości, jak i czasu trwania kampanii. Na dodatek w AdWords płaci się wyłącznie za skuteczną reklamę, która wywoła określoną akcję – np. kliknięcie. Warto pamiętać, że efektywność kampanii w dużym stopniu zależy od jej prawidłowej optymalizacji. Należy też odpowiednio dostosować stronę promowanego e-sklepu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz